THY Yeni Yılda Rekor Alım Yapılacak

THY, her yıl 500 adet pilot alımı yapıyordu. Yeni havalimanının yapılması ile yeni uçak alımını da arttıracak olan THY, büyümeye gidecek ve çok sayıda personel alımı daha yapacak. İstihdamı arttıracak olan bu alımlar için 900 adet pilot ve 10 bin kabin görevlisi kadrosu belirlendi.

İstanbul yeni havalimanı ile 2 katına çıkacak;

İstanbul yeni havalimanı yapımının ardından THY de harekete geçti ve büyüme kararı aldı. Bünyesine yeni rotalar ve yeni uçaklar dahil edecek olan THY, bu uçaklar için pilot ve kabin görevlisi alımlarını da arttıracağını duyurdu. Buna göre her yıl 500 adet alınan pilotlar önümüzdeki yıl için 900 adet istihdam edilecek. Ayrıca her yıl 10 bin kabin görevlisi alan THY, önümüzdeki yıl için 20 bin kabin görevlisi personeli almayı planlıyor.

Son yılların rekor alımları olan bu rakamlar, İstanbul Yeni Havalimanı açılışı ile birlikte yapılacak. Bu nedenle alımların net tarihi henüz belli olmadı. Ancak alınacak personel sayısı, yeni alınacak uçaklarla doğru orantılı olarak bu şekilde belirlendi.

Yeni uçakların siparişi verildi;

THY Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre; en önemli hedefleri 20198 yılında açılacak olan yeni havalimanı. Bu havalimanı doğrultusunda THY uçakları yeni rotalar belirleyecek ve daha çok büyüyecek. Buna istinaden şimdiden 167 dar gövde ve 50 adet geniş gövde uçak siparişi verilmiş durumda. Bu uçaklar için rekor sayıda 20 bin kabin görevlisi alınacak.

Sonuç;

THY, son yılların rekor personel alımı için kolları sıvadı. Buna göre önümüzdeki yıl içinde İstanbul yeni havalimanının açılması ile birlikte 500 adet olan pilot sayısı 900’e çıkacak ve 10 bin adet alınan kabin görevlisi sayısı 20 binde çıkarılacak. Bu da çok sayıda personelin istihdam edilmesi ve işsizliğin bir nebze de olsa azalması anlamına geliyor.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf