Taşeronlar Kamu İşçisi Oluyor

Yeni yapılan açıklamaya göre Taşeronlar artık kamu işçisi statüsünde alınacak ve bu işçilerin atamaları İŞKUR üzerinden yapılacak. Buna göre devletin kamu işçisi olarak, İŞKUR üzerinden 19 bin işçi alacağı duyuruldu. Bu haber ile taşeron işçilerinin yüzü güldü. Herkesin sabırsızlıkla beklediği bu alımlar için detaylar ise şu şekilde…

Kamu işçilerinin alımları İŞKUR’a devredildi;

Kamuda memur olarak kadro almanın çok zor olduğu bu dönemde devletten güzel bir haber geldi. Buna göre işsiz olarak bekleyen pek çok kişi artık kamu işçisi olarak görev yapacak. Bu alımlar ise KPSS sınav puanı ve sözlü mülakatlar ile yapılacak. Daha önce taşeron firmalar üzerinden yapılan kamu işçisi alımları artık İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu alımlar başta bakanlıklar olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları için geçerli olacak.

Sağlık Bakanlığı ilk sırada;

Kamu işçisi alımları için ilk açıklama Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. İŞKUR üzerinden yapılacak olan bu alımlar için başvuruların yoğun olması bekleniyor. Sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlar için çok sayıda kamu işçisi alınacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı işçi alımlarında ilk aşamada KPSS puanına göre kadro açığının üç katı kadar aday belirlenecek. Bu adaylar KPSS puanına göre sıralanacak. Bu adayların sözlü mülakatı sonucunda ise, işe uygun adaylar seçilebilecek.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı için toplamda 56 bin personel alacağını açıkladı. İş bekleyen pek çok kişinin yüzünü güldüren bu habere göre alınacak işçilerin 19 bini kamu statüsünde olacak ve bunların arasından 10 bin kişi doktor olarak belirlenecek. Bunun yanında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli alınacağı da duyuruldu.

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu nedenle KPSS sınavlarına kendi alanınızla ilgili mutlaka girmeniz ve en az 70 ve üzeri puan alarak kamu işçisi olma şansınızı arttırmanız gerekiyor.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf