SGK’dan BAĞ-KUR Emeklilerine Müjde Haber Geldi

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre 2009 yılından beri bazı BAĞ-KUR emeklilerine eksik maaş yatırıldığı açıklandı. Sehven eksik yatırılan bu tutarların ise hesaplanarak, emekli maaşlarına toplu şekilde ödeneceği duyuruldu.

SGK tarafından geçtiğimiz günlerde bir Bağkur’lunun maaşı mercek altına alındı ve sehven eksik yatırıldığı ortaya çıktı. 2009 yılında emekli maaşı almaya başlayan bu vatandaşa SGK tarafından bir açıklama yazısı gönderildi ve eksik yatan tüm tutarların, kimlik karşılığında banka hesabına yatırıldığı bildirildi. Bunu üzerine BAĞ-KUR tarafından emekli maaşı bağlanan tüm vatandaşların maaşları mercek altına alındı ve yaklaşık 700 bin kişinin emekli maaşlarının eksik yatırıldığı tespit edildi.

Eksik maaş alan her vatandaş için çalışmalara başlandı. Yapılan açıklamaya göre bu vatandaşların maaşları düzeltilecek ve eksik yatan her para, hesaplarına toplu olarak yatırılacak.

Emeklilik için de kredi müjdesi gelmişti;

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Ziraat Bankası ile kredi anlaşması yapıldı ve eksik primi olan Bağkur’luların borçlarını ödeyebilmesi için 1,28 faiz oranı ve 48 ay vade ile kredi imkânı sağlandı. Buna göre SGK’dan borç yazısı alan her BAĞ-KUR’lu, bu borçların kapatılması için krediye başvuru yapabilecek. Ayrıca askerlik ve doğum borçlanması için de bu kredi imkânı sağlanacak. Bu kredi ise 1 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında geçerli.

Sonuç;

SGK, BAĞ-KUR emeklilerini maşalarını incelemeye aldıktan sonra yaklaşık olarak 700 bin kişinin maaşlarının eksik ödendiğini ve vatandaşların bu mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için çalışmalara başladığını bildirdi. Bu kapsamda eksik yatan emekli maaşları güncellenecek ve eksik yatan tüm miktarlar, emeklilerin hesaplarına toplu olarak ödenecek.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf