SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü sigorta ile ilgili ayrıntılı bilgi veren belge niteliğindeki bilgilerdir.be belge de sigorta gün sayısı, alınan raporlar, yatırılan sigortaların primler, prim miktarları ya da şirket bilgileri gibi pek çok bilgi bir arada bulunmaktadır. yapılan işlemleri sonrasında pek çok kişi internet üzerinden pratik şekilde SGK hizmet dökümü almaktadır.  Alınan döküm farklı alanlar için gerekli olan evraklar arasında yer almaktadır. Ayrıca pek çok kişi farklı nedenlerden dolayı sigorta gün sayısını öğrenmek için de hizmet dökümü almaktadır. Böylece internet üzerinden SGK hizmet dökümü ile sigorta konusunda tüm bilgilere dakikalar içinde ulaşılmaktadır.

Verilen hizmetler devlet tarafından gelişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde geliştirilmektedir. Gelişen hizmetlerden birisi de internet üzerinden sigorta bilgilerine ulaşmaktadır. Pratik bir şekilde ve vakit kaybetmeden yapılan bu işlem tüm resmi işlemlerin internet aracılığı ile e devlet çatısı altında toplanmasından sonra oluşmuştur. İnternet üzerinden SGK hizmet dökümü almak için öncelikle herkesin e devlete giriş yapması gerekmektedir. Günümüzde neredeyse herkesin e devlet şifresi bulunmaktadır.  bu şifre sayesinde kolay bir şekilde sisteme giriş sağlanmaktadır. Fakat elinde hali hazırda bir şifresi olmayanlar en yakın PTT şubesinden bu şifreyi almaktadır. Aldıkları bu şifre ile e devlet kapısına giriş yapmaktadır. Ayrıca e devlet kapısına giriş yapmak için şifre yanında TC kimlik numarası da istenmektedir.

E devlet girişten sonra SGK hizmet dökümü  almak oldukça basit şekilde sağlanmaktadır. Sistemde her resmi kurumun ayrı bir sayfası bulunmaktadır. e devlet üzerinde resmi sayfası bulunan kurumlardan birisi de SGK’ dır. Bu kuruma giriş sayesinde hizmet dökümüne ulaşılmaktadır. Ulaşılan hizmet dökümünü isterse vatandaşlar sağ üst köşede bulunan yazdır kısmından yazdırmaktadır. Yazdırılmak istenen hizmet dökümü pek çok işlem için evrak niteliği taşımaktadır. Ayrıca hizmet dökümü üzerinden gün sayımı ya da emeklilik kontrolü de sağlanmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde eskiden günlerce sürebilen bu işlemler kısa sürede yapılmaktadır. Özellikle internet sayesinde tüm işlemlerin e devlet kapısı altında birleşmesi herkese kolaylık ve pratiklik sağlamaktadır.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf