uzman.shop - uzman Kaynaklar ve Bilgiler.

uzman.shop

Renew Now

PTT KPSS Şartı Olmadan Personel Alacak

Eklenme - 15 Mayıs 2018

PTT KPSS Şartı Olmadan Personel Alacak

Daha önce açıklaması yapılan ve PTT’ye alınacak olan personeller için sınav başvuruları bugün itibariyle başladı. Bu sınav sonucunda başarılı olan adaylar sözlü sınava tabi tutulacak ve PTT kadrolarına yerleştirilecek. Bir kısmı taşeronlardan seçilecek olan personellerin sayısı ise 5 bin kişi olarak belirlendi.

Başvurular PTT üzerinden yapılacak;

Bugün sabah saatlerinden itibaren PTT için KPSS şartı aranmadan personel alımına başlandı. Buna göre PTT bünyesine 1623 adet postacı, 82 adet avukat, 2 bin 625 adet gişe görevlisi, 200 adet tekniker ve 470 adet mühendis alınacak.

Postacı kadrosuna alınacak bin kişi taşeronlardan seçilecek. Gişe görevlilerini ise 600 kişisi taşeronlar arasından seçilerek atanacak.

Yapılacak olan sınav için başvurular internet üzerinden yapılacak. Bu başvurular PTT resmi internet sitesinden yapılabilecek. Sınava girecek olan adaylar tek bir sınav için başvuru yapabilecek ve sınav ücreti 60 TL olarak ödenecek.

İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecek olan alımlar, 2 aşamalı sınavla yapılacak. Yazılı sınav için sınavın yapılacağı iller, PTT resmî sitesinde açıklandı. Sözlü sınav ise yazılı sınavdan en yüksek puan alanlardan başlayacak. Ardından alınacak kişi sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

Sonuç;

KPSS şartı olmadan PTT şubelerine alımların yapılmasını bekleyen adaylar için müjdeli haber geldi. Alımlar için yapılacak sınavın başvuruları bugün başladı. PTT resmi internet sitesi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Her aday yalnızca bir sınav için başvuru yapabilir ve sınav ücreti 60 TL olarak belirlenmiştir. Adaylar Türkiye’nin belirli şehirlerinde yazılı sınavlara girdikten sonra sözlü sınava çağrılacak ve en yüksek puanı alan adayların atmaları yapılacak. Alınacak 5 bin personel için taşeronların da bulunduğu kadrolar açıldı. Bazı görevlere, taşeronlardan seçim yapılacak.

0 0 vote
Article Rating
Özet
Yayınlanma tarihi
Başlık
PTT KPSS Şartı Olmadan Personel Alacak
Yazının derecesi
51star1star1star1star1star


PAYLAŞ
Facebook TwitterGoogle
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
PTT KPSS Şartı Olmadan Personel Alacak

bonus viagra satın al https://resmikamagrajel.com/ https://cialishapsatis.com https://www.sanal-eczanem.com/