İŞKUR’dan Manken ve Oyuncu Olmak İsteyenlere Çağrı

İŞKUR, ülke genelinde işçi ve işveren arasında bir köprü olan en güvenli kanallardan biridir. Devlet tarafından görevlerini yürüten İŞKUR, hem işveren hem de işçiler açısından büyük avantaj sağlar. Özellikle işsizler için büyük bir umut kapısı olan kurum geçen yıl oranlarına bakıldığında yaklaşık 1,5 milyon kişinin iş bulmasını sağlamıştır. Bu yıl da çok fazla iş imkânı sunan kurumda yeni meslek kollarının varlığı da görülüyor.

Manken, aktör ve figüran da aranıyor;

İŞKUR’un aradığı işçiler arasında farklı meslek grupları da var. Bunların arasında en dikkat çekenleri manken, figüran ve aktör meslekleri oldu. Bunların dışında bulaşıkçı, balık temizleme işçisi, bisiklet tamircisi gibi iş grupları da yer alıyor. Ayrıca sürü yönetim elemanı olarak adlandırılan meslek grubu da çobanlık olarak biliniyor.

İŞKUR, çalışmayanlar için cep harçlığı da ödüyor. Ülke genelinde binlerce işsiz olan ve hiçbir vasfı olmayan kişiler, meslek edindirme kurslarına katılarak hem meslek öğreniyor hem de günlük 61,5 lira cep harçlığı alıyor. Eğer sanayi grubunda iş öğrenen kişiler varsa bu harçlık 75 lira olarak ödeniyor.

Meslek edindirme kurslarına başvuru yapmak için İŞKUR’a kayıtlı olmak yeterlidir. Bu kayıt 16 ile 70 yaş arasında olan herkes için geçerlidir. İlkokul mezunundan üniversite mezununa kadar eğitim almış olan herkes, bu kurslara başvuru yapabilmektedir.

Nasıl iş bulunur;

İŞKUR üzerinden iş bulabilmek için öncelikle bağlı bulunduğunuz ildeki İŞKUR müdürlüğüne kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kimlik belgeniz ile başvuru yapmanız halinde kayıt işlemleriniz ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Kayıt olmanızın ardından size verilen şifre ve T.C. kimlik numaranız ile İŞKUR’un internet sitesine girerek öz geçmiş oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemin sonrasında ise karşınıza öz geçmişinize uygun olan iş ilanları çıkıyor ve hemen başvurularınız alınıyor.

Sonuç;

Artık figüran, model ya da manken olmak eskisine göre oldukça kolay hale geldi. Eğer istediğiniz meslek grubunda iş bulamıyorsanız İŞKUR’a kayıt yaptırabilir ve istediğiniz işe sahip olabilirsiniz. Ülke genelinde çok fazla rağbet görmeyen meslek gruplarının da bulunduğu iş ilanlarına kısa sürede ulaşabilir, hemen başvuru yaparak işinize başlayabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf