Emekliye Bankalardan Müjde!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bankalar tarafından emekli maaşını alanlara promosyon veriliyor. Bu promosyon tutarı maaşa göre belirlenirken 600 TL’ye kadar ödeme yapan bankalar mevcut. Bunun yanında farklı promosyonlar ve ücretler ödeyenler de var. işte detaylar…

Promosyon miktarı arttı;

Emeklilere ödenen promosyonlar, bu yıl bankaların da girişimiyle artmış durumda. Daha önce 450 TL olarak ödenen bu paralar şimdi 600 TL oldu. Ancak bu promosyonları alabilmenin ön koşulu 3 yıllık maaş alma sözünün verilmesi. Bu promosyonlar hem mevcut emeklilere hem de yeni emekli olan kişilere ödenebilecek. Bankalar bu promosyonu SGK ile yaptıkları anlaşmaya istinaden ödüyorlar.

İmkanlar neler;

Bankaların sundukları imkanlar yalnızca promosyon ile sınırlı değil. Ayrıca yalnızca emeklilere değil, emekli maaşı getirenlere de promosyon veriliyor. Bunlarla ilgili detaylar şöyle;

  • 3 yıl boyunca aynı bankadan maaş alma sözü veren kişilere bazı bankalar tarafından maaşa göre 300, 375 ve 450 TL ücret ödenecek.
  • Bazı bankalar ödedikleri promosyon tutarlarını 330, 415 ve 500 TL’ye kadar çıkarmış durumda.
  • Bazı bankalar otomatik ödeme talimatı veren kişilere ek olarak promosyon ödemesi de yapıyor.
  • 1 yeni fatura talimatı verene 50 TL, 2 yeni otomatik ödeme talimatı verene ise 150 TL ödeme yapılıyor.
  • Bazı bankalar ise kendilerine kazandırdıkları her emekli için gençlere 150 TL ödeme yapıyor. Ayrıca bu gençlere ücretsiz kurs imkanı sunan bankalar da mevcut.
  • Bankalar bu promosyon ile birlikte kendilerine maaş alan emeklilere düşük faiz imkanlı kredi de veriyor.
  • EFT ve Havale masraflarını ücretsiz yapan ve bunların yanında çok sayıda indirim sunan bankalar da mevcut.

Yukarıda sayılan avantajlardan yararlanabilmeniz için maaş alacağınız bankayı çok iyi değerlendirmeniz gerekir. Çünkü her banka farklı avantajlar ve farklı ödemeler yapmaktadır. Verilen ek ödemeler ile birlikte emeklilere ödenen ek gelir 600 TL’yi buluyor. Ancak 3 yıl aynı bankadan maaş alacağınıza dair söz vermeniz gerekir. 3 yıl içinde bankanızı değiştirirseniz, aldığınız promosyonu geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf