E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü, SSK güvencesi ile çalışma hayatına başlayan kişilerin görebileceği ve sigortalarının yatıp yatmadığını, ne kadar süre yattığını takip edeceği belge olarak nitelendirilebilir. Hizmet dökümü belgesinin anlamı, çalışma hayatından aktif olarak yer alan kişiler için sosyal güvencelerinin takip edilmesini sağlamasıdır. Sigortalı olan kişiler üç birim altında incelenir. Bu birimlerden 4A, 4B ve 4C şeklinde bahsedilir. Resmî kurumlarda kullanılabilen bu belge e-devlet sistemi üzerinden kolaylıkla alınabilir. E-devlet giriş yaparak belgenizi anında alabilir ve gerekli olan yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü bu belgeyi e-devlet üzerinden barkotlu olarak da alabilirsiniz. Barkotlu belge olmasının anlamı ise bu belgenin resmî belge niteliğinde olması ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kabul görmesidir. Sizlere hizmet dökümü ve nasıl alınabileceği hakkında detaylı bilgi verelim;

SSK hizmet dökümü belgesinin amacı nedir, en çok hangi alanda kullanılır;

SSK hizmet dökümü belgesi aslında pek çok bilgiyi görmenizi sağlar ancak yaygın olarak kullanılma amacı, aktif olarak çalışan kişilerin, iş verenleri tarafından sigortalarının yatıp yatmadığını takip etmeleridir. E-devlet giriş yaparak SSK hizmet dökümü belgenizi sık sık kontrol edebilir ve sigortanızın yatıp yatmadığını görebilirsiniz. Yatmayan sigortalarınız olduğunda ise zamanında müdahale edebilir ve mağdur olmanı engellersiniz. Hizmet dökümü belgenizde herhangi bir bilgide yanlışlık olması durumunda bulunduğunuz ildeki SGK müdürlüklerine gidebilir ve yanlışlığın düzeltilmesi ile ilgili talepte bulunabilirsiniz. Bu hata hemen düzeltilecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda yalnızca hizmet dökümü değil SGK ile ilgili pek çok sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gelişen internet teknolojisi sayesinde e-devlet sistemine de he geçen gün yeni bir uygulama eklenmektedir. Bu uygulamalar sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız pek çok işlemi evlerinizde cep telefonunuzdan, tabletlerinizden ya da bilgisayarlarınızdan halledebilirsiniz. Çünkü e-devlet sisteminin mobil cihazlar için de uygulaması bulunur ve bu uygulama üzerinden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

SSK hizmet dökümü sorgulama ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz;

SSK hizmet dökümü SGK üzerinden sorgulanabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında kurulmuştur ve üç büyük sigorta birimi tek çatı altında toplanmıştır. Bu nedenle bu sigorta birimlerinin bütün işlemleri SGK üzerinden gerçekleşmektedir. Buna göre SSK’lı olan kişiler 4A, emekli sandığına bağlı olan kişiler 4C ve BAĞ-KUR güvencesine sahip olan kişiler de 4B üzerinden değerlendirilmektedir. E-devlet üzerinden yapılan sorgulamalarda 4A, 4B ve 4C için ayrı ayrı hizmet dökümü sorgulaması yapılabildiği gibi hepsini tek bir ekran görebileceğiniz bir uygulama da mevcuttur. Örneğin; çalışma hayatına emekli sandığında başlamış, daha sonra özel sektörde iş hayatına devam etmiş ve SSK’lı olmuş daha sonra da kendi işini kurarak BAĞ-KUR yatırmış bir kişi için tek bir uygulama üzerinden sorgulama işlemi yapılabilme kolaylığı sağlanmıştır. Bu sayede üç sigorta birimine de mensup olan kişiler tek tek sorgulama zorunda kalmadan, tek bir belge üzerinden sosyal sigorta güvencelerini takip edebilirler. Sizlere bu uygulamaya nasıl ulaşabileceğiniz ve bu uygulamayı nasıl kullanabileceğiniz hakkındaki detaylı bilgiyi yazımızın ilerleyen kısımlarında sunacağız.

SSK hizmet dökümü hakkında detaylı bilgi verdikten sonra sizlere bu dökümde hangi bilgilerin bulunduğu hakkında da bilgi verelim;

 • E-devlet giriş yaparak SSK özet hizmet dökümü belgenize ya da SSK detaylı hizmet dökümü belgenize ulaşabilirsiniz. Özet olan belgede son 6 aya ait olan SSK bilgileriniz görünmektedir. Detaylı olanda ise işe başlangıç tarihinizden bugüne kadar olan tüm hareketleri izlemeniz sağlanır.
 • Bu belgenin giriş kısmında işe ilk giriş tarihiniz bulunur. Bu tarihi bir yere not edebilirsiniz çünkü emeklilik hesaplama için kullanılan önemli bilgilerden biridir.
 • Bu belgede şu anki çalışma durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Çalışıyorsanız çalışma durumunuz aktif olarak çalışmıyorsanız da pasif olarak yazar. Eğer çalışma durumunuz yanlış gösteriliyorsa, hemen ilgili birim başvuru yapmanız gerekir.
 • Hizmet dökümü belgenizde toplam vade gün sayısı kısmı bulunur. Bu kısımda, bugüne kadar toplamda yatan sigorta prim gün sayınız yer alır. Bunun anlamı ise adınıza kaç gün için prim yattığının toplam hesabı olarak ifade edilebilir.
 • Bu belgede temel sigorta bilgileriniz yer alır.
 • Bu belge sayesinde iş veren tarafından sigortanızın ödenip ödenmediğini kontrol edebilirsiniz. Adınıza kaç gün sigorta yatırıldığını görebilir, bir ayda eksik yatan gün sayılarını takip edebilir ve eksiklik olması durumunda hakkınızı arayabilirsiniz.
 • Bu belge sayesinde adınıza her ay ödenmiş olan sigorta prim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sigorta primleri brüt maaşınız üzerinden yatırılır. Eğer tam ay için asgari ücretin altında yatan sigortanız varsa, iş verenizi hemen şikâyet edebilir ve hakkınızı isteyebilirsiniz.
 • E-devlet giriş işle ulaşacağınız SSK hizmet dökümü belgeniz ile işe ilk başladığınız tarihten bugüne kadar çalışmış olduğunuz tüm kurumları görebilirsiniz.
 • İşe ilk girdiğiniz tarihten bugüne kadar adınıza yatan sigortaların hangi meslek grubu üzerinden yattığını görebilirsiniz. Meslek grubunuz size ve branşınıza ait değilse, ilgili birime başvurunuzu yapmanız gerekir. Eğer nitelikli elemansanız, mutlaka meslek kodunuza dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; bir çevre mühendisiyseniz ve ilerde danışmanlık firması açmayı planlıyorsanız, 1 yıl boyunca aktif olarak sigorta primlerinizin çevre mühendisi olarak yapması gerekir. Eğer başka bir meslek kodundan sigortanı yatıyorsa, danışman firma kurmaya hak kazanamazsınız. Benzer durumlar diğer iş kollarında da yaşanmaktadır. Bu nedenle adınıza sigortanızın yattığı meslek kodu önemlidir ve takip edilmelidir.
 • Bu belge ile işe ilk giriş tarihinizden itibaren hangi yıllarda ve hangi günlerde çıkış yaptığınızı ve hangi tarihlerde tekrar işe başladığınızı görebilirsiniz. Ayrıca doğum ve askerlik borçlanması gibi bilgileri de hizmet dökümü belgesi ile öğrenebilirsiniz.

SSK Hizmet dökümü belgesi nerelerde kullanılır;

Bu belgeyi, e-devlet giriş yaparak alabilir ve kamu kurum ve kuruluşlarında kullanabilirsiniz. Bu belge resmî belge niteliğindedir. Bu belgeye aşağıdaki alanlar için ihtiyaç duyabilirsiniz;

 • Emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemleri
 • Emekli olacağınızda alacağınız kıdem tazminatı hesaplama işlemleri
 • Ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplama işlemleri
 • Emekli olduğunuzda alacağınız maaşı hesaplama işlemleri
 • Bankalardan kredi çekmek için başvuru işlemleri
 • Yurt dışına iş, eğitim ya da gezi amaçlı yapılan vize başvuru işlemleri
 • Mahkemelerde yapılan işlemler

E-devlet giriş yaparak SSK hizmet dökümü belgesi nasıl alınır;

SSK hizmet dökümü belgenizi SGK müdürlüklerine giderek alabilirsiniz. Buradan belgenizi alabilmek için dilekçe ile başvuru yapmanız gerekir. E-devlet üzerinden ise belgenizi kolayca alabilirsiniz. İsterseniz son 6 aya ait özet belgenizi çıkarabilir, isterseniz de detaylı olan hizmet dökümü belgenizi çıkartabilirsiniz. Sizlere bu işlemleri nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgi verelim;

1.adım;

İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yapmanız gerekir. Bu adrese tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

Bu ekrandan kimliğinizi doğrulamanız gerekir. ‘Kimliğimi şimdi doğrula’ kısmına tıkladıktan sonra karşınıza e-devlet giriş için gerekli olan ekran gelecektir. Bu ekrandan isterseniz e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

E-devlet giriş yapabilmek için e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı ile giriş ve internet bankacılığı ile giriş seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

Yukarıdaki ekrandan istediğiniz giriş yapabilirsiniz. Giriş yapma seçeneklerinden en kolay olanı şifre ile giriş yapmaktır. Şifrenizi yalnızca PTT şubelerinden alabilirsiniz. Size en yakın olan PTT şubelerine giderek kimlik belgenizi göstermeniz halinde, bir zarf ile birlikte 2TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Bu şifreyi, sisteme hemen giriş yaparak değiştirip, unutmayacağınız bir şifre ile değiştirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü şifrenizi her kaybettiğinizde daha fazla para ödeyerek yeniden almanız gerekir. Ayrıca T.C. kimlik numaranız ile pek çok bilgiyi e-devlet üzerinden görüntüleyebildiğiniz için bu şifreyi kesinlikle kaybetmemeli ve başkaları ile kesinlikle paylaşmamalısınız.

2.adım;

Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK güvencesi ile sigortanız yatıyorsa, hizmet dökümü belgenize anında ulaşabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandan isterseniz özet belgenize isterseniz de detaylı belgenize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü belgenizi detaylı olarak görebilmek ve barkotlu olarak çıktısını alabilmek için de e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra SGK uygulamalarına giderek, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmına giriş yapmanız gerekir. E-devlet sisteminin en güzel özelliklerinden biri sisteme bir kez giriş yaptıktan sonra tüm sorgulamaları, tekrar bilgilerinizi girmeden yapabilmenizdir. Bu şekilde giriş yaptıktan sonra istediğiniz sorgulamayı yapabilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatta bazı üniversiteler ve devlet kurumlarının web sitelerine, e-devlet üzerindeki bilgilerinizi otomatik olarak kullanıp kayıt olabilirsiniz. Sizlere barkodlu belge alma hakkında detaylı bilgi verelim;

Barkodlu SSK hizmet dökümü belgesi nasıl alınır;

Barkotlu belgenizi alabilmek için ulaşabileceğiniz adres https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu şeklindedir. Bu adrese tıkladığınızda, hizmet dökümü belgenizin tamamının görüntülendiği bir ekrana ulaşırsınız bu ekran üzerinde yer alan ‘barkotlu belge oluştur’ kısmına tıkladığınızda ise, belgenizin çıktısını alma imkânınız bulunur bu belgeyi ise istediğiniz resmi kurumda kullanabilirsiniz.

Bu belgenin doğru olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız da e-devlet giriş yaptıktan sonra SGK uygulamalarına giderek ortak işlemlerde bulunan “SGK hizmet dökümü belge doğrulama” kısmına tıklamanız gerekir. Karşınıza gelen ekran aşağıdaki gibi olacaktır;

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

Yukarıda yer alan ilgili bölümden belgenizi hemen doğrulayabilirsiniz. Belge doğrulama kısmını, kamu kurum ve kuruluşları da kullanabilir ve sizin götürmüş olduğunuz belgeyi bu Kısımında doğrulayabilirler.

Sizlere 4B ve 4C için de nasıl hizmet dökümü belgesi alabileceğiniz ve nasıl sorgulama yapabileceğiz hakkında detaylı bilgi sunalım;

4B hizmet dökümü belgesi sorgulama nasıl yapılır;

4B, günlük kullanımda BAĞ-KUR olarak adlandırılır ve kendi nam ve hesabına çalışan ya da sözleşmeli olarak iş hayatında bulunan kişilerin ödedikleri sosyal güvenlik sistemi olarak ifade edilebilir. BAĞ-KUR’u olan kişiler kendi primlerini kendileri yatırırlar. Bu primleri günlük kazanç tutarları üzerinden yatırılır ve kişini günlük kazancının %32’si şeklinde tahsil edilir. BAĞ-KUR’da 15 yıllık ve 25 yıllık iki ayrı sigortalı prim ödeme süresi bulunur. Bu sürelere ve işe başlangıç tarihinize göre emekli olmaya hak kazanabilirsiniz.

4B için hizmet dökümü belgesi alabilmek adına https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi bağlantısına tıklamanız gerekir. tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda ki ekran gelecektir.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü

4B girişi ile sigorta primleriniz yatıyorsa, yukarıdaki ekrandan takip edebilir ve belgenizi alabilirsiniz.

4C hizmet dökümü belgesi sorgulama nasıl yapılır;

4C, emekli sandığına bağlı olarak çalışan kişilerin bağlı olduğu sosyal güvenlik birimidir. Kamu kurumlarında çalışan part time işçilerin, sözleşmeli işçilerin ve mevsimlik yani dönemsel işçilerin bağlı olduğu sosyal güvenlik birimidir. Bu birimle ilgili hizmet dökümü belgesi almak istiyorsanız, https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-dokumu adresine tıklamanız gerekir. Bu adres tıklayıp giriş yaptıktan sonra istediğiniz belgeye anında ulaşabilir ve çıktısını alabilirsiniz.

E-devlet giriş yaparak hizmet dökümü belgenizi kısa yoldan almanızın bir başka yolu daha bulunur. 4A, 4B ya da 4C sosyal güvenlik biriminden hangisine mensup olursanız olun, kısa yoldan belgenize ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresine tıklamaktır. Karşınıza gelen ekrandan sahip olduğunuz sosyal güvenlik birimini seçerek detaylı olan hizmet dökümü belgenizi görebilir ve barkotlu çıktısını alabilirsiniz.

SGK hizmet birleştirme nedir;

Çalışma hayatınız boyunca SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı birimlerinden sigortalarınız yatmış olabilir. Bunların hepsini emekli olmadan önce birleştirmeniz gerekir. Çünkü emekli maaşınız hesaplanırken aynı şekilde emekli olacağını süre hesaplanırken, çalışma hayatınızda yapmış olduğunuz bütün hizmetler ve bütün sigortalar için yatırılan primleriniz göz önüne alınacaktır. Üçünden de yatırmış olduğunuz sigortanız için ayrı ayrı hesaplama yapılacak ve emekli maaşınız ortak bir ücrette belirlenecektir. Aynı şekilde emekli olacağınız sürelerde de bu üç sosyal güvenlik biriminden yatırılan toplam sigorta primleriniz ve gün sayılarınız hesaba alınacaktır.

Hizmet birleştirme yapabilmek için emekli olmadan bir yıl önce dilekçenizi vermeniz gerekir Hizmet birleştirme dilekçesini SGK internet sitesinden ya da size en yakın SGK müdürlüklerinden elde edebilirsiniz. Bu dilekçeyi verdikten sonra ise kurum, sizin adınıza araştırma yapar ve emekli olmaya hak kazanmadıysanız ya da bir yıl sonra emekli olamayacaksanız, bu dilekçeyi reddeder. Eğer durum tam tersi ise yani emekli olmanız söz konusu ise dilekçeniz işleme alınacaktır.

SGK kurulmadan önce hizmet birleştirme yapılmazdı. Emekli olmaya hak kazandığınızda son 7 yıllık yatan sigortanız hesaba dahil edilirken emekli maaşınız ve emekli süreniz hesaplanırdı. Ancak 2006 yılında SGK’nın kurulmasından sonra üç birim için de emekli maaşınızın hesaplanması söz konusu olmuştur. Burada yapılan tek istisna yaş haddi ile emekli olmaya hak kazananlar, ölüm nedeniyle dul ve yetimler aylığı almaya hak kazanan kişileri ve malulen emekli olan kişileri için yine son 7 yıl baz alınarak emekli maaşının hesaplanmasıdır. Bu istisnalar için hizmet birleştirme işlemi uygulanmaz.

SGK hizmet borçlanması nedir;

Son zamanlarda en çok karşımıza çıkan sorulardan biri de hizmet borçlanması nedir sorusudur. Hizmet borçlanması, bir kişinin çalışma hayatı boyunca yatırmadığı sigorta pirimler olarak ifade edilir. Hizmet borçlanmasını emekli olmadan önce satın alarak toplu bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu borçlanma kadınlar için doğum borçlanması ve erkekler için de askerlik borçlanması olarak gündeme gelir. Tabi iş hayatına ara verdiğiniz dönemlerde de borçlanma söz konusu olur. Doğum izni söz konusu olduğunda kadın çalışanlar doğumdan önceki sekiz hafta ve doğumdan sonraki sekiz hafta boyunca ücretli izin kullanırlar. Bu da doğum borçlanması olarak adlandırılır. Bir kadın 2 yılda bir olmak üzere toplamda üç kez yani üç çocuk için doğum izni kullanabilir.

Erkekler için de askerlik süresi boyunca hizmet borçlanması söz konusu olur. Askerlik yapılan süre boyunca borçlanma devreye girer ve bu borçların tamamı ödenerek erken emekli olunması söz konusu olabilir.

E-devlet giriş ile SGK uygulamalarında elde edeceğiniz bilgiler nelerdir;

E-devlet giriş yaparak SGK uygulamalarına kolayca ulaşabilir ve internet üzerinden çok sayıda işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler hakkında kısaca bilgi verelim;

 • Genel sağlık sigortası borç bilgilerini sorgulayabilirsiniz.
 • SGK tescil ve hizmet dökümü belgenizi sorgulayabilir, buradan 4A, 4B ve 4C için tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Tescil ve hizmet dökümü belgenizi barkodlu olarak alabilir ve bu belgeni doğruluğunu kanıtlayabilirsiniz.
 • 4A ve 4B için iş göremezlik durumu ödeme bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Emekli olmanız için gerekli olan tahsis talep ve beyan taahhüt belgenizi kontrol edebilirsiniz.
 • Tüm sigorta birimleri için ilaç kullanım süresini sorgulayabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınız ilaçların hangi sürede bittiğini ve ne zaman tekrar alabileceğinizi doğrulayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta bu ilaçların devlet tarafından ödendiğidir. Kullanım süresi bitmeden önce alacağını ilaçlar devlet tarafından ödenmez.
 • Tüm sigorta birimleri için muayene katkı payı bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Devlet tarafından ödenen gözlük çerçevesi ve cam için bilgileri sorgulayabilir, bunları alma hakkınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Normal şartlarda ne zaman emekli olabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Tüm sigorta birimleri için bu sorgulama işleminizi yapabilir ve ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Sağlık provizyon aktivasyon sistemini kullanabilirsiniz.
 • 4A sigortalı olarak kendinizi bildirebilirsiniz.
 • 4A için Almanya ve Bulgaristan emekli ödemelerini görebilirsiniz.
 • 4A biriminden emekli olduysanız, ikamet ettiğiniz adresi ve maaş aldığınız baka bilgilerini değiştirebilir, güncelleyebilirsiniz.
 • 4A için emekli aylığı kesintilerini görebilir, sorgulayabilirsiniz.
 • 4A için emekli aylığı bilgilerini görebilirsiniz.
 • 4A için emekli maaşı aldığınız belgenin çıktısını alabilir ve bu belgeyi doğrulayabilirsiniz.
 • 4A için emeklilik kaydınızı yaptırabilir, emekli maaşı ödeme bilgilerinizi görüntüleyebilir, hizmet dökümü belgenizi alabilir, bu belgeyi doğrulayabilir, tescil kaydı tespiti yapabilir, on günden az süreli sigortası olan ev işçileri için başvurularınızı sorgulayabilir ve adınıza on günden az süreli ev hizmeti için çalışmış olduğunuz sigortaların yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • 4B için yapılandırma borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu yapılandırma, ödemediğiniz borçların taksitle ödenmesi için geçerlidir.
 • BAĞ-KUR için yapılandırma yapabilmek adına ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • 4B için banka ve adres bilgileri değişikliğini yapabilirsiniz.
 • BAĞ-KUR için ödemediğiniz borçların durumunu kontrol edebilirsiniz.
 • BAĞ-KUR için emekli maaşınızdan yapılan kesintileri görebilirsiniz. Bununla birlikte emekli maaşınızın bilgilerini görüntüleyebilir, hizmet bilginizi öğrenebilir, ödeme dökümlerini görüntüleyebilir, tescil kaydınızı yaptırabilirsiniz.
 • BAĞ-KUR, günlük kazanç miktarının %32’si üzerinden ödenmektedir. BAĞ-KUR ödeyebilmek için günlük kazanç beyanınızı buradan yapabilirsiniz.
 • BAĞ-KUR için emekli olduğunuzda ne kadar aylık alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.
 • BAĞ-KUR için isteğe bağlı ilk tescil kaydınızı yaptırabilirsiniz.
 • BAĞ-KUR için basamak bilginizi görüntüleyebilirsiniz. BAĞ-KUR’dan emekli olduğunuzda yatırmış olduğunuz basamağa göre maaş almanız söz konusu olur. Bu basamaklar ile ilgili bilgilerinizi buradan kontrol edebilir, basamak değiştirmek için başvuru yapabilirsiniz.
 • Kamu görevlileri için maaş aldığınız bankayı değiştirebilirsiniz.
 • Kamu emeklisi iseniz 3 aylık ya da aylık olarak maaşınız alabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde 3 aylık olarak almış olduğunuz maaşınızı aylığa çevirebilirsiniz.
 • Kamu emeklisi iseniz emekli maaşınızdan yapılmış olan kesintileri ve aylık ödeme bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Kamu emeklisiyseniz isteğe bağlı olarak ödeme dökümünüzü alabilirsiniz. Çalışanlar olarak da buradan ödeme bilgilerinizi görüntüleyebilir ve alabilirsiniz.
 • Devlet memurluğu için tescil kaydınızı yaptırabilirsiniz.
 • Kamu emeklileri için emeklilik evrak takiplerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Adınız SGK tarafından yapılmış olan AGK ödemelerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Adınıza SGK tarafından şahıs ödemeleri yapılacaksa, bu ödemeler için Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank ve Vakıfbank için banka hesabı tanımlayabilirsiniz.
 • Tüm sigorta birimleri için yapılandırmalarınız için sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Diş protezi hakkında sorgulama yapabilirsiniz.
 • Emekli maaşınıza yapılan bloke ve hareketsiz hesaplar için iade başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca hareketsiz ve blokeli emekli maaşı sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • SGK işlemleri hakkında bilgi almak ve SGK’da yapılan yenilikleri öğrenebilmek için cep telefonu bilgilerinizi beyan edebilirsiniz.
 • Devlet hastanelerinde yaptırmış olduğunuz tedavi bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Genel sağlık sigorta tescil işlemlerinizi yaptırabilir ve prim borçlarınızı tek bir kalemden sorgulayabilirsiniz.
 • Sağlık yardımı için talep ve taahhüt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Adınıza SGK tarafından yapılan ödemelerin durumlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Hekimler, tedavi ettikleri hasta sayısını, ücret bilgisisin ve yapmış oldukları diğer işlemleri buradan görüntüleyebilirler.
 • Kimlik doğrulama hizmetleri ile E-SGK şifrenizi alabilir ve değiştirebilirsiniz.
 • Sosyal güvenlik kurumu için DYS evrak takibi yapabilir ve kuruma olan borçlarınızı kredi kartlarını ödeyebilir, prim ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf