Borçlanma Yaparak Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

Emekli olmak isteyen vatandaşların öncelikle hizmet süresi, prim gün sayısı ve yaş sınırı gibi koşulları yerine getirmiş olması gerekir. Hizmet süresi ve yaş sınırı koşullarını tamamlayan ve eksik çalışma günü bulunan kişiler için devlet erken emekli olma imkânı sunmaktadır. Diyelim ki SSK sigorta birimine bağlı olarak çalışıyorsunuz ve emekli olmanız için gereken hizmet süresi ve yaş koşullarını tamamladınız. Ancak doğum, askerlik ya da yurt dışında çalışma nedeniyle 2 yıl eksik prim gününüz var. Emekli olmak için bu eksik günlerini çalışmanız gerekir. Ancak devlet, askerlik, doğum ve yurt dışı borçlanması yaparak, bu iki yıllık eksik primlerinizi çalışmak zorunda kalmadan yatırmanıza imkan sunmaktadır. borçlanma yaparak ne kadar emekli maaşı alırım diye merak ediyorsanız emeklimaasihesaplama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Doğum, askerlik ya da yurt dışı borçlanmaları, emekli olmak için yaşını bekleyen ancak emekli maaşını yükseltmek isteyen vatandaşlarımız tarafından da yapılabilir. Aslında bu borçlanmaların tamamı, borçlanma yapmak için gerekli koşulları sağlayan tüm çalışanlar tarafından yapılabilir. Peki bu borçlanmaların emekli maaşınıza ne kadar etkisi olur? yukarıdaki siteyi ziyaret ederek, borçlanma yaptıktan sonra ve yapmadan önceki emekli maaşı tutarınızı hesaplatmanız mümkündür. Bu sayede emekli maaşınızı karşılaştırabilir ve borçlanma planlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Ne kadar emekli maaşı alırım sorunun en net yanıtını, bu siteden alabilirsiniz. Çünkü sitede yapılan emekli maaşı hesaplamaları, SGK uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede emekli olduğunuzda alacağınız net maaş tutarını öğrenmiş olursunuz.

Site üzerinden 4A, engelli ve malul emekli maaşı hesaplatma işlemleri için 7/24 destek isteyebilirsiniz. Maaşlarınız, hesaplama talep formunu gönderdikten sonra en kısa sürede hesaplanacak ve tarafınıza bildirilecektir. Emekli olmadan önce bile emekli maaşınız hesaplatabilir ve ne kadar maaş alacağınızı net olarak öğrenebilirsiniz. Devlet tarafından sunulan borçlanma hakkından hangi şartlar altında ve nasıl yararlanabileceğinizi detaylı olarak öğrenebilmek için de siteyi ziyaret edebilir, burada yer alan güncel makaleleri okuyabilirsiniz. Borçlanma yaparak ne kadar maaş alırım ve emekli maaşım nasıl etkilenir gibi sorularınızın cevabını doğru ve güncel olarak alabilmek için hemen yukarıdaki siteyi ziyaret edin.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf