Bekçi Alımları Yeniden Başlıyor

Geçmiş yıllarda emniyet genel müdürlüğüne bağlı olarak çalışan bekçiler, sorumlu oldukları bölgenin korunmasıyla görevli olurlardı. Ancak uzun bir dönem için bekçi uygulamasından vaz geçilmişti. Şimdi ise bu uygulamaya geri dönülüyor. Pilot bölgelerde başlatılacak olan bekçi uygulaması için düğmeye basıldı.

17 bin bekçi alınacak;

Bekçi uygulaması ile Türkiye genelindeki sokak ve caddelerin güvenliğini sağlanması amaçlanıyor. Bu uygulama için şu ana kadar 19 bin bekçi alındı. İlerleyen günlerde 17 bin bekçi daha alınacağı açıklandı. Alımlar emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Şartlar neler;

Bekçi alımlarının ön şartı, bulunduğu bölgede son bir yıldır ikamet ediyor olması. Bekçilerde tayin söz konusu olmayacak. Bekçiler bulundukları bölgedeki halkı tanıyor olacak ve yabancı gelmesi durumunda fark edebilecek.

Sonuç;

Türkiye genelinde güvenliğin ve asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 19 bin bekçi alımı yapılmıştı. Pilot bölgelerde uygulamaya alınan bekçi uygulaması için 17 bin daha personel alınacağı duyuruldu. Alınacak olan bekçilerin bulundukları bölgede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmasına bakılacak.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf