Başbakandan Açıklama, 5 Bin İşçi Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl’deki bir açılışa katıldı ve yeni müjdeler verdi. Buraya yapılacak yatırımlardan bahsetti ve işsizlere iş imkânı sağlanacağını açıkladı.

İsrail’e lanet yağdırdı;

Başbakan yaptığı konuşmasında İsrail’in Kudüs’teki kardeşliği bozduğunda, sadece Müslümanların değil orada yaşayan üç medeniyetin de yıkıldığından ve Amerika’nın bu güç gösterisine seyirci kaldığından bahsetti. Aynı zamanda Amerika’nın bu vahşete destek verdiğini de açıkladı.

Konuşmasına ise Bingöl’ün durumuna değinerek devam etti. Bugüne kadar terör örgütü nedeniyle çok sayıda yıkım yapıldığını ancak. Bingöl’ün kalkınması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Bu nedenle Bingöl için yeni bir süt entegre tesisi kurulacağını ve 5 bin kişiye iş imkânı sağlanacağını açıkladı.

Gerekli anlaşmaların yapıldığını, resmiyete geçtiğini ve hatta temelin bile atılmaya başladığını belirten Başbakan, Bingöl için en güzelini istediklerini ve bu iş imkânı ile çok sayıda işsizin çalışmaya başlayacağını ve şehrin önemli ölçüde gelişeceğini açıkladı. Yeni yapılacak bu tesis ile Bingöl’de hayvancılık ve sütçülük gelişecek.

Süt primi arttırıldı;

Başbakan son zamanlarda süt priminde %100 oranında artış sağlandığını da açıkladı. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının henüz yeni başlattığı süt primin arttırılması uygulaması ile süt üreticileri daha fazla kazanacak. Bu da hem Bingöl hem de Türkiye için kazancın daha fazlası olması anlamına geliyor.

Sonuç;

Başbakan tarafından yapılan açıklama göre Bingöl için yeni bir süte entegre tesisi açılacak. Gerekli anlaşmaların yapıldığı, resmî gazetede yürürlüğe girdiği ve çalışmalara başlandığı açıklandı. Buna göre şehirdeki 5 bin işsiz için de yeni bir iş kapısı açılacak ve Bingöl’deki hayvancılığın ve sütçülüğün gelişmesine önemli bir katkı sağlanacak.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf