Bankalara Göre Promosyonlar Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde her bankanın emekli maaşları için farklı promosyon ödemeleri yapacağını ve bu ödemelerin 450 liradan başlayıp 600 liraya kadar olacağını açıklamıştık. Bunun üzerine bankalar harekete geçti ve emekliler için ek promosyon da vermeye başladı. Bazı bankalar ek olarak ödeme yaparken bazı bankalar ücretsiz hizmet sunmaya devam ediyor. Hangi bankadan ne kadar promosyon alacağınız ve hangi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz ise bankalar tarafından yeni yeni açıklanmaya başlandı. İşte haberin detayları…

Rekabet arttı;

Emeklilerin maaşlarını kendilerinden almalarını isteyen bankalar, kendileri arasında rekabete girdi.  Buna göre bazı bankalar 3 yıllık anlaşma yapan kişilere, maaş tutarlarına göre 300, 375 ve 450 lira olarak belirlenen promosyon tutarlarını 600 liraya yükseltiyor. Bunun yanında bazı banaklar havale ve EFT gibi işlemlerin ücretsiz olmasını sağlarken bazı bankalar da faturalarda indirim sağlıyor. Kendisinden maaş alan emeklilere kredi faizlerinde indirim uygulayanlar bile var.

Bankalar kendilerine emekli maaşı getiren gençlere 150 TL verirken hem emekliye hem de torununa promosyon ödemiş oluyor. Sayılan bu promosyonların veren bankalar ise şöyle;

Akbank;

Kredileri için özel faiz tutarları hazırlayan Akbank, kendilerinden maaş alan emeklilere 450 TL promosyon ödüyor. Bununla birlikte Havale ve EFT ücreti almıyor ve yıl içinde tüm bankaların ATM’lerinden 2 kez ücretsiz para çekme fırsatı da sunuyor.

Fibabanka;

Emeklilerden hesap işletim ücreti almayan Fibabanka, özel kredi faiz tutarları ile birlikte maaş tutarına göre 330, 415 ve 500 lira promosyon ödüyor. Ayrıca tüm ATM’lerden ücretsiz olarak para çekme imkanı sağlıyor.

ING Bank;

ING bank kendisinden maaş alan emeklilere 450 liraya kadar promosyon ödemesi yapıyor. Bununla birlikte bir otomatik ödeme talimatı verene 50 TL, iki adet faturasını otomatik ödeme talimatına verene ise 150 TL ek promosyon ödüyor.

Denizbank;

Kendisinden maaş alan emeklilere 450 lira promosyon ödeyen Denizbank, emekli maaşı kazandıran gençlere de 150 TL ödüyor. Ayrıca ilk elektrik faturasını ücretsiz, ilk su faturasında %10 gibi indirimler yapıyor. Bunların yanında bazı markalardan indirimli alışveriş imkânı sunarken, kredilerinde indirimli faiz oranları uyguluyor.

TEB;

Emeklilere 450 liraya kadar promosyon ödeyen TEB, kredi kartından iki adet otomatik ödeme talimatı verenlere 50 lira bonus veriyor. Bunun yanında özel kredi faiz oranları, kredi tahsisi ücreti ödemediğiniz kredi imkânları ve internetten yapılan işlemlerde ücret muafiyeti uyguluyor. Bunlarla birlikte hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidatı da almıyor.

İş Bankası;

Ücretsiz havale ve EFT imkanı sunan banka, 450 liraya kadar promosyon veriyor. Vadeli mevduatlara ve kredilere özel faiz imkânı sunan banka, kredi kartları için yıllık ücret almamakla birlikte ücretsiz havale ve EFT imkânı sağlıyor.

Sonuç;

Emeklilere 3 yıllık anlaşma karşılığında çeşitli promosyonlar veren bankalar, birbirleri ile yarışa girdi ve çok sayıda kampanya başlattı. Hangi bankadan maaş almak istediğiniz karar verirken, bankaların sunmuş oldukları imkânları mutlaka değerlendirmeniz gerekir. Çünkü her bankanın promosyonları ve ek imkânları farklılık gösterir.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf