3 Bin Engelli Personel Alınıyor

Devlet tarafından başlatılan yeni bir proje ile Türkiye’deki engellilerin önü açılıyor. Bu kapsamda engelliler engelsizdir çalışması başlatıldı ve e-devlet sistemi başta olmak üzere engelli olan vatandaşlarımız için çok sayıda kolaylık getirildi. Bu kolaylıklar yalnızca yaşam alanında değil çalışma ve emeklilik alanında da sağlanıyor. Emeklilik için torba yasalar ile yapılan düzenlemelerin ardından Başbakan Binali yıldırım tarafından 2018 yılında 3 bin adet engelli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda 500’ü öğretmen olmak üzere kamu için toplam 3000 engelli personel alımı yapılacak.

Engelli istihdamı 10 kat arttı;

Başbakan tarafından, yürüttükleri engelli projeleri ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda 2002 yılında memur olarak çalışan engelli sayısı 5 bin iken 2018 yılında 55 bine yaklaştığı ve düden bugüne kadar engelli memur sayısında 10 kattan fazla artış olduğu belirtildi. Bu yılın sonuma kadar yapılacak olan memur alımlarının 500’ü engelli öğretmen ve diğer 2500’ü kamu personeli olarak alınacak. Toplamda 3 bin engelli memur daha işe alınarak, çalışan engelli memur sayısı 28 bine yükseltilecek.

Sonuç;

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre engelli devlet memurları için yeni alımlar başladı. Bugüne kadar çok sayıda yapılan çalışmanın ve iyileştirme projelerini yanında bir de devlet memurluğu hakkı verilen engellilerin yüzü gülüyor. Yapılan açıklamaya göre 2018 yılının sonuna kadar 500 adet öğretmen olmak üzere toplamda 3000 engelli devlet mamuru alımı yapılacak. EKPSS’ye giren engelli vatandaşlar, bu atamaları dört gözle bekliyor. Yapılacak olan atamalar internet üzerinden duyurulacak.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf