2018 SSK ve BAĞ-KUR emeklisine promosyon ikramiyesi verilecek mi? – Son Dakika SGK Haberleri

Kamu Personeli Danışma Kurulu, memur emeklilerine yapılacak promosyon ve emekli ikramiyeleri için düğmeye basmasıyla gündeme gelmiştir. Geçen yıl Kasım ayında ilki yapılan toplantının ardından memur emeklileri için promosyon istenmişti ve bu promosyon tüm emekliler için geçerli olmuştu. Yani memur emeklileri ile birlikte BAĞ-KUR ve SSK emeklileri de bu promosyondan yaralanabilmişti. Bu yıl ise KPDK toplantısının bu ay içinde yapılması gündeme geldi;

2 maaş ikramiye gelebilir;

Yapılan açıklamaya göre toplantıda memur emeklileri için bayramlarda ikramiye istenecek. Bu ikramiye geçen yıl da gündeme gelmişti ve Memur-Sen bu ikramiye tutarının, ek gösterge rakamı da dahil olmak üzere en yüksek memur maaşının iki katı olarak belirlenmesini istemişti. Bu rakam geçtiğimiz yıl 1951 TL iken bu yıl 2062 TL’ye karşılık geliyor. Bu ikramiyenin ise her iki dini bayram için de memur emeklilerine verilmesi istendi.

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de umutlu;

Yapılacak olan toplantıda anlaşma sağlanırsa, memur emeklilerine yılda iki kez ikramiye verilmesi gerçekleşecek. Türkiye Emekliler Derneği de, bu ikramiyenin diğer emekliler için de uygulanması yönünde beklenti içinde olduklarını açıkladı. Geçen yıl yapılan promosyon ödemelerinden tüm emeklilerin yararlanması, bu yıl da ikramiye ödemelerinin tüm emeklilere yapılması yönünde umut doğuruyor.

Sonuç;

Yapılacak olan KPDK toplantısı için milyonların gözü kulağı açık durumda. Memur emeklileri ile birlikte SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de ikramiye düzenlemelerini heyecanla bekliyor. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yapılan toplantıda gündeme gelen dini bayramlarda ikramiye verilmesi konusu bu ayın sonuna kadar masaya yatırılacak. Memur emeklileri için verilmesi istenen bu talep, diğer emeklileri de umutlandırdı. Toplantının sonuçları merakla bekleniyor.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap

bsr reinickendorf